מערכות ניהול ושחרור עשן​

נזקיו של עשן הנוצר בזמן שריפה או כזה שמצטבר סמוך לקו ייצור במפעלים עשויים להיות חמורים. מכיוון שכך, חשוב להתקין מערכות ניהול ושחרור עשן בכל מבנה שבו עשויה שריפה אפשרית להביא להצטברות עשן סמיך ומסוכן. נ.ב. אש הצפון בע"מ מתמחה בתכנון והתאמת מגוון מערכות ופתרונות לניהול ולשחרור עשן, עם דגש על מפעלים, מוסדות, מחסנים. 

עשן מזיק והורג 
במיוחד בחללים סגורים, אש בוערת יכולה להביא להצטברות של עשן כהרף עין. הסכנה חמורה במיוחד במחסנים, במפעלים, במעבדות ובכל מקום שבו קיימים חומרים נפיצים ודליקים. עשן עלול להכיל גם חומרים רעילים ונדיפים, אשר מסוכנים לא פחות מהאש עצמה. בחלל סגור שבו מצטבר עשן, עלול כל אדם לאבד את הכרתו ולהיחנק, לפעמים בתוך שניות. העשן עצמו עשוי להביא למוות אך הוא גם עשוי למנוע הימלטות ממבנה בוער.
 
חשיבות המערכת 
מערכות ניהול ושחרור עשן נועדו לאפשר סילוק מהיר של עשן, גם בנפח גדול ביותר, על מנת שניתן יהיה להשיג כמה תוצאות חשובת. ראשית, מתן אפשרות לשוהים במבנה להימלט דרך יציאות החירום או כל פתח אחר. שנית, הפחתת הנזק למבנה ולתכולה, כתוצאה מהעשן עצמו. שלישית, יש בכך כדי לסייע לכוחות הכיבוי לכבות את השריפה. כאשר העשן לא מפריע לריאות, קל לאתר את מקורה ולכבות בהקדם. אגב, התקנת מערכות כאלה עשויה להיות חיונית גם לצרכי ביטוח.
 

מה כוללת מערכת שחרור עשן
מבנים קטנים וחללים צנועים יתמלאו בעשן או באדים חמים במהירות. עם זאת, גם מבנים גדולי ממדים עלולים להתמלא בעשן בתוך זמן קצר להפליא. התקנת מערכת לשחרור העשן חיונית גם במפעלים, חניונים ומרתפים שבהם יש הצטברות של עשן או גזים וניתן להתאים מנדפים ייחודיים החיוניים גם למסעדות ולמטבחים מוסדיים. 

מה עשויה לכלול המערכת? לבד ממנדפים, ניתן להתקין משאבות גדולות שנכנסות לפעולה בשעת הצורך או כאלה הפועלות באופן קבוע ומתמשך. ניתן להתקין פתחים לשחרור העשן, עם רפפות או בלעדיהן. ישנם ווילונות שמופעלים בשעת חירום וכן מערכת של מעברים ומסילות שנועדו לסלק עשן, אדים חמים וגזים רעילים. תכנון המערכת מתבצע בתאם לסוג המבנה, גודלו ורמת הסיכון וכן בהתאם לתרחישים אפשריים. 
טלפון
072-33-80-841
כתובת
יודפת 3, נצרת עילית

נ.ב אש הצפון בע"מ
צרו עמנו קשר בטלפון 072-33-80-841
או מלאו פרטיכם בטופס ונחזור אליכם בהקדם: