גלאי עשן

על מנת שניתן יהיה לזהות שריפה בשלב מוקדם, יש צורך בגלאים יעילים. נמצא, כי הדרך הטובה והמהירה לזהות את מרבית השריפות היא באמצעות זיהוי נוכחותו של העשן (לעיתים בשילוב גלאים הרגישים לחום). חברת נ.ב.ש הצפון בע"מ משווקת מגוון רחב של גלאי עשן, חלקם מתאים להתקנה בבתים ובמשרדים ואילו אחרים מתאימים להתקנה גם במוסדות, מפעלים, מתקנים תעשייתיים, מעבדות וכיוצא באלה.

בעוד שגלאים מוזלים נמכרים במחירים נמוכים אך רגישותם עשויה להיות פחות גבוהה, מערכות אחרות המיועדות למגזר העסקי תהיינה יותר יקרות אך גם יותר יעילות. 

סוגים של גלאי עשן 
גלאי העשן הנפוצים ביותר מותקנים בחלקו העליון של החדר, לרוב בתקרה. הדבר נובע מכך שאוויר חם ויחד עימו גם העשן הינם קלי משקל ולכן מתרוממים מעלה. עם זאת, יש בנמצא גם גלאים שפועלים באופן אחר. למשל, ישנם גלאים המבוססים על מערכת יניקת אוויר. גלאים כאלה ניתן להתקין גם בחללים קטנים, בארונות חשמל וגם סמוך לרצפה.

בגלאים הללו ישנו התקן שיונק ללא הרף את האוויר, דוגם אותו ולאחר מכן מתבצעת אנליזה לבדיקת הרכב החלקיקים. במידה ומזוהה הנוכחות של עשן או חלקיקים שרופים, הגלאי מתוכנן לספק התראה מיידית. יש לציין כי קיימים עוד סוגים של גלאים, למשל כאלה שבודקים גם עליה בטמפרטורה, נוכחות גזים רעילים או כאלה המבוססים על התקן מחזיר אור ואף על קרני לייזר.
 

כמה גלאים כדאי לרכוש?
שאלה שחשוב לשאול את עצמינו היא כמה גלאים כדאי לנו לרכוש. התשובה תלויה כמובן בסוג הגלאים שאנו רוצים, במידת הרגישות שלהם ובתקציב העומד לרשותנו. כאשר מדובר בגלאי מאוד רגיש, הרי שיש צורך בפחות יחידות בשטח נתון על מנת לזהות במהירות את נוכחות העשן. כאשר מדובר בגלאי פשוט ולא מאוד רגיש, נחוצים יותר גלאים ליחידת שטח בכדי להעניק התראה מהירה. 

כמובן, כמות הגלאים חייב לעמוד ביחס ישר למידת הסיכון. למשל, בבתי זיקוק, מפעלים או מחסנים, בחניונים של מיכליות, בתחנות דלק, יהיה צורך בכמות גלאים רבה ובדרך כלל יותקנו דגמים מקצועיים. בבתי מגורים, ניתן להתקין גלאי בחדר הילדים, במטבח ובחדר השינה. 
 
 
טלפון
072-33-80-841
כתובת
יודפת 3, נצרת עילית

נ.ב אש הצפון בע"מ
צרו עמנו קשר בטלפון 072-33-80-841
או מלאו פרטיכם בטופס ונחזור אליכם בהקדם: